Medzilaborčania uvádzajú začiatky futbalu v roku 1922, keď mali futbalové ihrisko v katastri Krásneho Brodu, a to „Pod strašným“. Už od začiatku v mužstve Medzilaboriec hrával Eduard Gerbery. Teda už v tom čase v Krásnom Brode sa hrával futbal, ale prvé mužstvo vzniklo až po druhej svetovej vojne a podľa všetkého to bolo v roku 1947. Pri rôznych príležitostiach sa na ihrisku na Riňoch hrávali futbalové stretnutia s okolitými obcami.
V druhej polovici šesťdesiatych rokov bolo v dedine pomerne veľa chlapcov (žiakov vtedajšej ZDŠ) a tí pravidelne začali medzi sebou hrávať futbal. Kúpili si futbalovú loptu, stúpne, chrániče a našli sa aj nejaké dresy po bývalom Sokole Krásny Brod. Pravidelne hrávali futbalové stretnutia horný koniec dediny proti dolnému koncu, ale potom spoločne hrávali futbalové stretnutia pri rôznych príležitostiach so Sukovom, Roškovciami, Rokytovcami, Ňagovom a tiež s Medzilaborciami.
V jari roku 1969 futbalisti Krásneho Brodu boli pozvaní na futbalový zápas do Zbudskej Belej, kde sa konala odpustová slávnosť. Pod vedením Andreja Franka a Andreja Komana futbalové mužstvo odohralo úspešné futbalové stretnutie a zvíťazilo 4:1.
V lete 1969 sa futbalisti Krásneho Brodu prihlásili do tretej triedy okresnej súťaže a každoročne patrili k popredným mužstvám. Do vybudovania terajšieho futbalového ihriska, ktoré bolo otvorené v lete 1974 hrávalo sa na futbalovom ihrisku „na Riňoch“.
S výstavbou nového futbalového ihriska s tribúnou a na veľmi dobrej úrovni sociálnym zariadením vzrastal záujem o futbal.
Vo futbalovej sezóne 1974/75 sa skonsolidovalo mužstvo so skúsenými posilami z Medzilaboriec a bojovalo sa o postup do vtedajšej okresnej ligy. Pred jarnou sezónou mužstvo absolvovalo pod vedením trénera Michala Dimuna prípravu. V prípravnom stretnutí s Hrabovcom nad Laborcom však došlo k tragickej udalosti, keď sa smrteľne zranil hráč Michal Zjan (na obr.), ktorý po prevoze do nemocnice o hodinu vo veku dvadsať dva rokov zomrel. Dve kola pred ukončením sezóny mužstvo malo zabezpečený vytúžený postup. Tu je potrebné vyzdvihnúť záslužnú prácu výboru na čele už s nebohým Petrom Roháčom, predsedom telovýchovnej jednoty, ktorá do ukončenia uvádzanej sezóny mala v názve Družstevník a neskôr Štátny majetok. Od roku 1975 telovýchovná jednota nesie názov TJ Jednota SD Krásny Brod.
Každoročne mužstvo v regióne úspešne absolvovalo viacero turnajov, z ktorých prinášalo víťazstvá. V roku 1974 víťazne absolvovalo sériu troch turnajov o pohár riaditeľa Štátneho majetku v Humennom, keď zvíťazilo na turnajoch v Brestove, Topoľovke a potom aj na domácej pôde.
Po úspešnej futbalovej sezóne 1975/76, keď mužstvo sa umiestnilo na druhom mieste vo vtedajšej okresnej lige, sa po porvýkrát predstavilo na medzinárodnom poli. Odmenou pre hráčov bol dvojdňový pobyt v poľskom Rymanowe, kde odohrali priateľské futbalové stretnutie, ktoré skončilo zmierlivo 4:4. V odvete s mužstvom Rymanowa v Krásnom Brode, hostia vyhrali 4:1.
Po odchode niektorých skúsených hráčov ďalšia sezóna nebola úspešná a mužstvo z okresnej ligy vypadlo a ocitlo sa v tretej triede.
V osemdesiatych rokoch nastali problémy a súťažne futbal v Krásnom Brode sa prestal hrať. Bolo to na škodu, lebo na tribúne a sociálnom zariadení došlo k pomerne veľkým škodám
V Krásnom Brode vyrástli viacerí talentovaní hráči, ktorí hrali aj vo vyšších súťažiach. Prvým z nich bol Eduard Gerbery, ktorý neskôr bol grécko-katolickým farárom, - hrával za Medzilaborce. V Medzilaborciach sa uplatnil aj brankár Peter Čerevka (Maďar) a neskôr hrával Nikolaj Krajňak. Úpešne v Medzilaborciach a neskôr v Humennom hrával Peter Čerevka, syn spomínaného Petra Čerevku.
V Spartaku Medzilaborcce niekoľko sezón hrával a potom futbalovú kariéru ukončil v Krásnom Brode Andrej Lipták. V čase, keď Medzilaborce hrali divíziu, stabilne v mužstve bol Vladimír Gaľ a po ňom Dušan Papiak, ktorý potom odišiel do druholigovej Tesly Stropkov, neskôr úspešne pôsobil v druholigovom Chemlone Humenné a svoju futbalovú kariéru ukončil v Krásnom Brode, keď veľkou mierou prispel k tomu, že sa krasnobrodský futbal dostal do regionálnej ligy. Niekoľko sezón v medzilaboreckom Spartaku v útoku hrával aj Rudolf Kováč, Ivo Sopira, Bohuslav Čerevka.